Każdy z nas spędza w domu sporą część swojego wolnego czasu – to we własnym mieszkaniu najczęściej odpoczywamy po pracy, czytamy książki jesiennymi wieczorami czy po prostu rozmawiamy z bliskimi. Aby uprzyjemnić sobie te chwile relaksu, wielu z nas myśli o kominku.

Wybierając kominek wolnostojący…

piece wolnostojąceKominek dobrze prezentuje się jako centrum salonu, wprowadzając do pomieszczenia przyjemne ciepło. Obecnie oferta producentów kominków jest niezwykle szeroka – znajdziemy w niej oprócz kominków wbudowywanych w ścianę, kominki wolnostojące. Piece wolnostojące sprzedawane w Warszawie charakteryzują się wysoką jakością. To między innymi małe piece akumulacyjne, które sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Mimo ich skromnych gabarytów, piece te pozwalają na naprawdę dobre ogrzanie wnętrza. Wśród innych propozycji producentów znajdują się piece wolnostojące o dużych rozmiarach paleniska – to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wyjątkowy klimat, jaki wprowadza w pomieszczeniu widok płomieni. Nowoczesne budowle kominkowe charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną, dzięki czemu umożliwiają wydobywanie maksymalnego ciepła ze spalanego paliwa. Ponadto producenci coraz częściej skupiają się na ekologii, poszukując rozwiązań, które ograniczą emisję lotnych odpadów do środowiska.

kominek wolnostojącyWśród kominków znajdują się też te, których cechą charakterystyczną jest niskie zużycie energii, co zostało umożliwione dzięki spowolnieniu wydobycia dymów, które odbywa się zawsze na wylocie kominka. Na stronach producentów znajdziemy kominki o różnych wielkościach – które sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w reprezentacyjnych wnętrzach w domu. Jeżeli zaś nie możemy zdecydować się na to, czy zależy nam na otwartym, czy zamkniętym kominku, powinniśmy pomyśleć o wkładach kominkowych, które stanowią kompromis pomiędzy tymi rozwiązaniami. Ich nowoczesny design sprawia, że doskonale sprawdzą się we współczesnych wnętrzach. Z pewnością wybór kominków, jaki dają nam producenci, jest jeszcze szerszy niż wymienione propozycje – warto przecież jeszcze wspomnieć chociażby o kominkach z wkładem z płaszczem wodnym, a także o kominkach na gaz. Poszukując czegoś, co sprawdzi się w naszym domu, warto więc kierować się nie tylko estetyką kominka, ale także jego parametrami technicznymi. Jeśli to możliwe, warto wybierać propozycje, które są najbezpieczniejsze dla środowiska.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na kominek, możemy wybrać też odpowiednie narzędzia kominkowe, które znajdują się w ofertach sprawdzonych dostawców kominków i akcesoriów.