Właścicielom lakierni proszkowych na pewno nie uszło uwadze wzrastające zainteresowanie ich usługami. Coraz więcej klientów, zarówno firmowych, jak i indywidualnych decyduje się na skorzystanie z nowoczesnej formy lakierowania elementów stalowych. Posiada ona wiele zalet, jednak zdecydowanie jedną z najważniejszych jest wpływ na środowisko.

Lakiernia a specyfika pracy

lakiernia proszkowaLakier w postaci proszku nie zawiera substancji szkodliwych emitowanych podczas malowania. Nie łączy się go także z popularnym rozpuszczalnikiem, co znacznie wpływa na jego pozycję na rynku. Lakiernie proszkowe w okolicy Wzrastające zapotrzebowanie na takie usługi wpływa znacząco na rozwój rynku. W naszej okolicy pojawia się coraz więcej lakierni proszkowych, nie oznacza to jednak, że wzrasta jakość świadczonych przez nich usług. Wybierając lakiernie proszkową należy kierować się przede wszystkim warunkami, które muszą być spełnione, aby pokrywany metal mógł zostać odpowiednio pokryty proszkiem. Rozpoczynając poszukiwania profesjonalnego lakiernika warto przejrzeć ofertę jaką posiada lakiernia proszkowa we Włocławku. Każda z lakierni w tej miejscowości posiada zupełnie inną specyfikę pracy. Różnią się od siebie nie tylko wielkością kabiny suszącej pomalowany metal, ale także metodą malowania.

lakiernia proszkowaMalowanie proszkowe polega na nakładaniu proszku wykorzystując elektrostatykę. Może być ono wykonywane dwoma metodami: dzięki natryskowi elektrostatycznemu, bądź elektrokinetycznemu. Oba sposoby pozwalają utrzymać się nałożonemu proszkowi na powierzchni metalu. Po pomalowaniu całej powierzchni, taki element musi zostać włożony do specjalistycznego pomieszczenia. Dzięki nagrzewaniu się tworzy on trwałą warstwę lakieru rozpuszczając go na malowanym elemencie. Ten typ lakierowania przynosi wiele korzyści dla malowanego materiału. Nie tylko zabezpiecza przed korozją, ale także maskuje wszelkie niedociągnięcia mechaniczne. Pozwala firmom na duże oszczędności, ponieważ w tym przypadku materiał lakierniczy jest zużywany niemal w stu procentach, a zamknięte układy wentylujące oszczędzają energię. Jednocześnie nie wpływa negatywnie na środowisko. Popularność lakierowania proszkowego cały czas wzrasta.

Producenci konstrukcji metalowych decydują się na ten sposób malowania ze względu na trwałość lakieru oraz właściwości antykorozyjne. Wybierając taką lakiernię w naszej okolicy warto zapoznać się z ofertami każdej z nich, ponieważ posiadają zupełnie inny sprzęt, który sprawdzi się w pokrywaniu warstwą lakieru odmiennych konstrukcji.