Jeszcze do niedawna biel rzadko pojawiała się w naszych mieszkaniach. Uważano ją za kolor zbyt surowy, ale i niepraktyczny. Widać na niej każde zabrudzenie czy zarysowanie, o które w domu nietrudno (zwłaszcza, jeśli wśród domowników są małe dzieci). Gdy jednak popularność zdobył styl minimalistyczny, biel wróciła do łask.

Listy z NMC w dobrej cenie

listwy przypodłogowe z nmcW jej odcieniach maluje się ściany oraz montuje elementy wykończeniowe, np. listwy przypodłogowe z NMC. Do jakich podłóg będą odpowiednie? Listwy przypodłogowe mogą stanowić o charakterze wnętrza. Nie tylko maskują niedoskonałości, np. nierówność ściany, ale też ozdabiają pomieszczenie. Na rynku są różne ich rodzaje. Dostępne są listwy metalowe i drewniane, i choć są wykonane z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia, nie maja zbyt wielu zwolenników. Są droższe, mniej elastyczne. Zdecydowanie więcej osób kupuje wykończeniowe listwy przypodłogowe z NMC. Ich cena jest bardziej atrakcyjna, a wybór bardzo duży. Dają też możliwość ukrycia ciągnących się w pokoju kabli (niektóre z listew posiadają specjalne korytka). Im jest szersza, tym więcej może ich zamaskować. Listwy przypodłogowe z NMC znajdują zastosowanie we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

listwy przypodłogowe z nmcNie tylko ładnie się prezentują, ale też są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Trudno je ponadto zarysować. A dlaczego warto zdecydować się na cokoły białe? Po pierwsze, są bardzo modne i nadają wnętrzu ciekawego charakteru (zwłaszcza, jeśli kontrastują z kolorem ściany). Po drugie, o ile daje się je uzupełnić światłem ledowym, bardzo dobrze wyglądają. Biel lekko oświetlona tworzy szczególny nastrój w pomieszczeniu. Po trzecie, listwy scalają się nie tylko z podłogą czy ścianą, ale też drzwiami oraz ościeżnicą. A te często są w naszych mieszkaniach jasne. A zatem wybór białej listwy przypodłogowej z NMC wydaje się być naturalny. Jeśli jednak taki odcień z czasem się nam opatrzy lub nie będzie pasować do zmiany wystroju, bez problemu można go zmienić. Listwy wykonane z NMC można bowiem malować dowolną farbą do wnętrz – silikonową, lateksową lub akrylową. Ich zaletą jest też łatwość montażu oraz elastyczność.

Wybór odpowiednich elementów wykończeniowych może okazać się zadaniem trudnym, o ile chcemy chcemy nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W sytuacji, w której podejdziemy do tego zadania z rozwagą, może się jednak okazać, że efekt pozytywnie nas zaskoczy. Listwy wykończeniowe z NMC łatwo dopasować do wnętrza, tworząc wyraźny i oryginalny akcent w pomieszczeniu.