Choć chyba w każdym domu czy garażu znajduje się szlifierka, nie każdy wie, że na rynku dostępne jest wiele rodzajów tego urządzenia, a więc szlifierka szlifierce nierówna – może się szybko okazać, że ten model, który posiadamy, nie sprawdzi się do danej roboty budowlanej.

Szlifierka kątowa ceniona przez użytkowników

szlifierka kątowa hitachi 2000wZobaczmy więc, co proponują nam producenci – określenie najważniejszych funkcji poszczególnych szlifierek sprawi, że już nigdy nie pomylimy szlifierki do cięcia metalu z tą, która poradzi sobie jedynie z wygładzaniem drewna. Przyjrzyjmy się więc każdej z nich. Podstawową szlifierką jest ta, która służy do wygładzania powierzchni płaskich – na przykład blatów, drzwi czy prostych mebli. To szlifierka oscylacyjna – poszczególne modele różnią się między sobą liczbą i amplitudą oscylacji oraz rozmiarem stopy. Najlepiej wybrać to urządzenie, które posiada wbudowany system odsysania pyłów – dzięki czemu powierzchnia jest oczyszczana na bieżąco w trakcie pracy, a więc możemy bez problemu ocenić postępy. Jeżeli zależy nam na naprawdę precyzyjnym działaniu, wybierzmy model o najmniejszej stopie – dzięki temu będziemy mogli bez problem dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc.

szlifierka kątowa hitachi 2000wOdmianą szlifierki oscylacyjnej jest urządzenie typu delta – różni się ono od podstawowego modelu tym, że posiada trójkątną stopę. Spisuje się więc idealnie w szlifowaniu niewielkich elementów, ale może być stosowana także np. do szlifowania otworów czy zdzierania tapet. Kolejne w ofercie producentów są szlifierki mimośrodowe – te są najbardziej uniwersalne, gdyż z powodzeniem można je wykorzystać zarówno do szlifowania drewna, karoserii samochodu, jak i do polerowania. W naszym przeglądzie urządzeń musi znaleźć się także wytrzymała szlifierka kątowa hitachi 2000w. To bowiem właśnie szlifierki kątowe są najbardziej cenione przez użytkowników, gdyż dzięki nim można nie tylko szlifować twarde materiały, ale także ciąć metal, ceramikę czy beton. Szlifierki kątowe poradzą sobie ze wszystkim. Na rynku dostępne są urządzenia o różnej mocy, od 450w, do wspomnianego już 2000w. Ta największa moc to najlepszy wybór jeśli chodzi o szlifierkę do warsztatu samochodowego. Urządzenie będzie naprawdę wydajne i z powodzeniem sprawdzi się przy wszystkim warsztatowych pracach.

Hitachi jest jednym z najczęściej polecanych producentów szlifierek kątowych, jednak przed dokonaniem zakupu możemy przejrzeć oferty innych firm – z pewnością udałoby nam się znaleźć konkurencyjny model, który równie dobrze spełni swoją rolę co szlifierka kątowa hitachi 2000w.