Im bliżej zimy, tym bardziej zaczynamy się martwić kwestią ciepła w naszym domu. Nawet jeśli nasz dom jest doskonale zaizolowany i jesteśmy zadowoleni ze swojego centralnego ogrzewania to może zdarzyć się tak, że mimo wszystko będzie nam zbyt chłodno w pomieszczeniach.

Piece pelletowe czy kominki?

Piec pelletowyDlatego też zaczynamy szukać praktycznych i wygodnych rozwiązań odnośnie dogrzewania naszego domu. Jakie opcje mamy do wyboru, kiedy piece na pellet z Poznania już nam nie wystarczają? Dawniej popularnymi metodami było kupowanie farelki czy grzejnika elektrycznego. Takie rozwiązanie sprawiało, że w pomieszczeniu od razu robiło się ciepło, czasem nawet zbyt gorąco. Jeśli chcieliśmy się szybko rozgrzać, na przykład po przyjściu z dworu, czy też chcieliśmy sobie nagrzać łazienkę przed kąpielą to było to dobre rozwiązanie. Niestety, farelki i grzejniki mają wiele wad. Mogą ogrzać jedynie powietrze wokół siebie, do tego zużywały bardzo dużo prądu. Ponadto, szybko robiło się nam ciepło, a pomieszczenie szybko się wystudzało, co jest niezdrowe.

Obecnie bardzo popularne w domach stały się kominki z Poznania. Taki kominek nie musi być instalowany przy budowie domu, możemy to zrobić w dowolnym momencie. Mamy teraz nie tylko kominki zabudowane, ale również wolnostojące. Co daje taki kominek? Na pewno pozwoli nam dobrze dogrzać pomieszczenie. Poza tym ciepło z kominka rozejdzie się po całym domu, a temperaturę możemy regulować. Jeśli chcemy żeby było ciepłej do dorzucamy drewna, pelletu, czy innego materiału do kominka, jeśli ma być chłodniej to tego nie robimy. Takie to proste.

W dodatku kominy też nie stanowią tu problemu, ponieważ doświadczeni budowlańcy poradzą sobie z ich montażem także w już wybudowanym domu. W zimie sprawdzą się również piecyki gazowe czy olejowe. Te pierwsze są ogrzewane butlą z gazem, te drugie takim olejem jak przy ogrzewaniu centralnym. Często takie piecyki można przestawiać, więc możemy dogrzać takie pomieszczenie jakie chcemy. Przy kominku tego oczywiście zrobić nie możemy. Dodatkowo, takie nowoczesne piecyki są o wiele bardziej wydajne, niż stare wersje, więc nie musimy się martwić o koszty. Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania to polecane są panele grzewcze na podczerwień. Takie panele nie są może najtańsze, ale ciepło jakie emitują roznosi się po całym pomieszczeniu równomiernie.

Dodatkowo takie promieniowanie jest bezpieczne dla zdrowia, może mieć nawet na nas pozytywny wpływ, a poza tym nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, na przykład dymu. Nadają się zarówno do małych, jak i do dużych przestrzeni.

Polecamy stronę piecepelletowe.pl