Sypialnia to niezwykle ważne pomieszczenie w domu. To tam odpoczywamy i nabieramy sił przed kolejnym dniem pełnym wyzwań. Musi być więc wygodna, ale też dobrze urządzona. Jej sercem jest łóżko, które musi zapewniać nam zdrowy i regenerujący sen. Jak zatem wybierać meble, by nie tylko dobrze się prezentowały, ale też były funkcjonalne i doskonale wpisywały się w wystrój wnętrza?

Meble dobrane do potrzeb

meble do sypialniDobrze urządzona sypialnia to recepta na udany poranek. Pozwala nam budzić się w miejscu harmonijnym, dającym poczucie spokoju. Meble do sypialni nie ograniczają się tylko do łóżka, niemniej to właśnie jemu poświęca się najwięcej uwagi. Dbamy, by miało odpowiedni stelaż (metalowy lub drewniany), było wytrzymałe. Nie mniej istotny jest materac o właściwej grubości i miękkości. Musi być dostosowany do naszych potrzeb idealnie. Należy wziąć pod uwagę, jaką jego powierzchnię będziemy zajmować (to ważne zwłaszcza w łóżkach podwójnych). Osoby, które cierpią na schorzenia związane z kręgosłupem, powinny przed zakupem materaca doradzić się fizjoterapeuty. Często tego typu usługę oferują sklepy branżowe. Nie bez znaczenia są też inne meble do sypialni, choćby szafa. Nie każdy ma możliwość stworzenia w domu lub mieszkaniu garderoby. Alternatywą jest pojemna szafa przesuwna.

meble do sypialniPółki się w niej znajdujące, o ile zostaną dobrze zaplanowane, pozwolą przechować większość ubrań. Niekiedy, zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu, w szafach w sypialnie przechowuje się też akcesoria gospodarstwa domowego, zwłaszcza odkurzacz, deskę do prasowania oraz składną suszarkę do bielizny. Front takiego mebla może być dowolny. Warto zastanowić się nad umieszczeniem na nim lustra, który optycznie powiększy wnętrze. Można też do ozdoby wykorzystać fototapetę lub specjalne naklejki. W sypialni, po obu stronach łóżka, warto również by znalazł się stolik nocny. Można w nim przechowywać książki, które czyta się przed snem lub kosmetyki. Może też służyć do ustawienia lampki, o ile nie ma możliwości jej montażu na ścianie. O ile jest miejsce, można w sypialni również ustawić toaletkę, przy której wykonywać można codzienne zabiegi pielęgnacyjne oraz przechowywać biżuterię.

Przy remoncie sypialni warto poświecić dużo czasu na wybór odpowiednich mebli. To bardzo ważne, zwłaszcza że najczęściej kupujemy je na lata. Muszą być zatem nie tylko solidnie wykonane, ale też ładnie się prezentować i być odpowiednio pojemne. Tu nie ma miejsca na kompromisy, bowiem każdy detal powinien być dobrze przemyślany. Istotny jest nie tylko zewnętrzny wygląd mebla, ale też jego wnętrze.