Wiele osób, stojąc przed koniecznością zaaranżowania wnętrza, długo zastanawia się nad meblami, a wybór podłogi jest naprawdę prosty. Zazwyczaj stawiamy na ponadczasowy charakter. Istotna jest także trwałość. Takie warunki spełnia oczywiście podłoga drewniana, która idealnie komponuje się z wnętrzem w każdym stylu. Jest dość droga, jednak jej długowieczność sprawia, że rzadko kiedy martwimy się ceną.

Nowoczesne cykliniarki do podłóg

cyklinowaniePamiętajmy jednak o tym, że wraz z upływem lat eksploatacji, taka drewniana podłoga zaczyna niszczeć. Wówczas, aby odzyskała piękny wygląd, konieczna jest jej renowacja. Najlepszą metodą renowacji jest cyklinowanie. Pod tą nazwą kryje się po prostu szlifowanie wierzchniej warstwy podłogi z drewna. W ten sposób można przywrócić jej atrakcyjny wygląd i sprawić, że będzie znów wyglądała jak nowa. Do przeprowadzenia cyklinowania konieczne są specjalistyczne urządzenia, dlatego najczęściej renowację drewnianej podłogi powierzamy profesjonalistom, którzy takimi urządzeniami jak cykliniarki dysponują. Po zdarciu wierzchniej warstwy, ta odkryta jest lakierowana, można ją też zabarwić bejcą. Proces cyklinowania warto powtarzać co kilka lat, aby podłoga wciąż prezentowała się świetnie. Obecnie rynek urządzeń jest tak rozwinięty, że nowoczesne cykliniarki umożliwiają szybką i bezproblemową pracę.

cyklinowanieTeraz popularnością cieszą się cykliniarki bezpyłowe. Są one wyposażone w system odpylania, dzięki czemu podczas szlifowania powstaje tylko minimalna ilość kurzu. To sprawia, że sprzątanie po cyklinowaniu nie zajmuje tak dużo czasu jak dotychczas. Cykliniarka pracuje na papierach ściernych w gradacji od 24 do 100. Wybór zależy od twardości drewna oraz od tego, jak grubą warstwę chcemy zetrzeć. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie zawsze cykliniarka może dostać się w trudno dostępne miejsce, nawet jeśli jest oparta na naprawdę nowoczesnej technologii. Wówczas musimy zastosować inne narzędzia – są to najczęściej szlifierki mimośrodowe, do szlifowania brzegów można skorzystać też ze szlifierek kątowych. Zawsze jednak szlifowanie wymaga ogromnej precyzji, dlatego najlepiej nie przeprowadzać tego zadania samodzielnie, a powierzyć je profesjonalistom, którzy mają już duże doświadczenie w tym temacie.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że za pomocą cyklinowania uzyskamy oczekiwane efekty i będziemy mogli cieszyć się naprawdę piękną drewnianą podłogą, która będzie wyglądała tak, jakbyśmy dopiero co ją kupili. Do takiego efektu dążą wszyscy, którzy decydują się na cyklinowanie podłogi.