W dzisiejszych czasach w wielu sektorach gospodarki zastępuje się standardowe budynki murowane nowocześniejszą i tańszą zabudową. 

Stal jako najlepszy materiał na hale

hala stalowaChodzi oczywiście o hale stalowe – projekty tego rodzaju dają wiele możliwości konstruktorskich, metaforycznie rzecz ujmując stal okazała się niebywale elastyczna. W tej chwili wykorzystuje się stalowe konstrukcje w branżach od rolnictwa, przez przemysł i handel do sportu i rekreacji. Za wzrostem popularności tej formy budownictwa odpowiada niska cena produktu i krótki czas realizacji zleceń. Hale magazynowe, produkcyjne czy handlowe nie powstają latami, czas wykonania liczy się co najwyżej w miesiącach. Firmy zajmujące się wnoszeniem tego rodzaju budowli zazwyczaj oferują usługi od A do Z. Solidnie przygotowują grunt od zabudowę, dopasowują rodzaj fundamentu i wybierają do jego wykonania najlepiej dopasowany materiał. Fundament ma zresztą kluczowe znaczenie w budownictwie przemysłowym, gwarantuje, że konstrukcja mimo stosunkowo niewielkiego ciężaru, nie ulegnie zniekształceniom lub co gorsza całkowitemu zniszczeniu pod wpływem silnych wichur lub innych niesprzyjających warunków atmosferycznych, które w ostatnim czasie coraz częściej napływają do naszego kraju. Atutem przemawiającym za stawianiem obiektów stalowych jest możliwość szybkiego tworzenia indywidualnych projektów w zależności od przeznaczenia budowli, ale i ciągła możliwość ich modyfikacji.

hala stalowaKonstrukcja modułowa pozwala na powiększanie powierzchni hali gdy tylko zajdzie taka potrzeba, dodatkowo koszty samej tylko rozbudowy są już o wiele mniejsze. To spore udogodnienie dla firm rozpoczynających swoje działalności. Młodzi przedsiębiorcy nie są już zmuszeni do inwestowania w ciemno, niepewni przyszłości w każdej chwili mogą przekonstruować i w pełni wykorzystać funkcjonalność hali. Charakterystyczne dla wszystkich budowli stalowych jest ich podatność na korodowanie. Nie ma w stu procentach skutecznego sposobu na ich zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem rdzy. Przy utrzymaniu w dobrym stanie niezbędna jest więc regularna konserwacja całego obiektu. Zwiększa to minimalnie koszty utrzymania, ale który budynek poddawany ciągłym zmianom temperatury i działaniu wilgoci nie potrzebuje zabiegów wzmacniających i pielęgnacyjnych? Trudno przewidzieć jak w przyszłości rozwinie się rynek hali stalowych. W tej chwili zaczyna powoli wypierać tradycyjne budownictwo.

Zminimalizowanie kosztów, gwarancje jakości wystawiane przez producentów, profesjonalizm wykonawców tak przecież ceniony wśród inwestorów – wszystko przemawia na korzyść nowoczesności.