Pompy ciepła to rozwiązanie grzewcze, które jeszcze kilkanaście lat temu było całkowicie nieznane. Dominowały piece na węgiel, ekogroszek, czy pellet, z czasem wprowadzono także ogrzewanie olejowe. Pompy na dobre zagościły w naszych domach dopiero kilka lat temu, ale od tamtej pory sukcesywnie zyskują na znaczeniu.

Pompy ciepła na wysokim poziomie

pompy ciepłaNie tylko na świecie, ale także w Polsce znaleźć można sprawdzonych producentów pomp. Jednym z nich jest Galmet. To wiodąca i polecana firma. Jeśli zatem chodzi o Galmet pompy ciepła stoją na naprawdę wysokim poziomie. Posiadają one wszystkie rozwiązania charakterystyczne dla pomp, jak również liczne funkcje dodatkowe, wyróżniające je na tle innych. Galmet dba o to, by ich pompy ciepła były jak najbardziej wydajne, by pobierały jak najmniej prądu, jak również o to, by się nie psuły. Wieloletnia gwarancja producenta utwierdza klienta w przekonaniu, że dokonał trafnego wyboru. Każda pompa ciepła jest łatwa do sterowania, a ustawienia można łatwo zmieniać. Przydatnymi funkcjami oferowanymi w pompach Galmet jest na przykład funkcja Urlop, która sprawia, że pompa przechodzi niejako w stan uśpienia, ale nie wyłącza się całkowicie. Chroni to pompę i sprawia, że nie działa ona jeśli nie jest to konieczne.

pompy ciepłaPompy wyposażone są również w funkcje Party (zwane także jako funkcja Turbo), które pozwalają na bardzo szybkie podgrzanie wody użytkowej. Przydaje się to wtedy, kiedy mamy gości i potrzebna jest nam większa ilość wody. Galmet stawia także na rozwiązania korzystne cenowo. Nawet najbardziej zaawansowaną pompę ciepła kupisz już od pięciu do siedmiu tysięcy (te mniejsze nawet za cztery tysiące), a że jest to rozwiązanie ekologiczne (brak dymu, popiołu, odpadów) to można na jej zakup uzyskać dofinansowanie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła mogą być łączone z instalacjami fotowoltaicznymi. Tryb Eco pomp tej znanej marki obniża rachunki za ogrzewanie i optymalizuje pracę pompy. Dzięki temu działa ona jeszcze sprawniej, zapewniając domownikom najwyższy standard komfortu i ciepła. Podsumowując, nowoczesne pompy ciepła to zakup, który na pewno szybko się zwróci, szczególnie jeśli dzięki dotacją nie zapłacimy pełnej kwoty.

Dobra pompa będzie podgrzewać nie tylko powietrze (podłączona do standardowych grzejników pokojowych), ale również wodę, każdy będzie w stanie ją zaprogramować, jak również nie będzie się psuła przez wiele lat, nie wymagana jest także konserwacja. Kupując pompę wszyscy klienci zyskują niezawodne źródło ciepła w domu, więc warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.