Dzisiejsze przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy są bardzo restrykcyjne i stawiają ogromną wagę na czystość panującą w zakładach pracy takich jak różnego rodzaju przedsiębiorstwa przemysłowe. W związku z tym właściciele firm zmuszeni zainwestować są w specjalny sprzęt zdolny posprzątać wszelkie zanieczyszczenia generowane w przedsiębiorstwie.

Odkurzacze o dużej mocy

odkurzacze dla przemysłuUrządzenia te przystosowane są do wykonywania ciężkich prac często w bardzo trudnych warunkach przemysłowych. Urządzenia tego typu bardzo często przystosowane są do zasysania nie tylko materiałów sypkich ale również do mokrych. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa nie mogą to być materiały łatwopalne takie jak benzyna. Aby uprzątnięcie materiałów płynnych było możliwe na samym początku musimy zdemontować zamontowany w odkurzaczy filtr i zamontować specjalną piankę, która pochłaniając płyn będzie zabezpieczała elektryczne moduły odkurzacza. Odkurzacze dla przemysłu charakteryzują się znacznie większą mocą niż te standardowe na co dzień wykorzystywane w każdym gospodarstwie domowym. Przede wszystkim nie są wyposażone w worki tylko specjalne filtry. Materiały sztuczne z których zostały wykonane są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zarysowania.

odkurzacze dla przemysłuUrządzenia przeznaczone do sprzątania terenów przemysłowych bardzo często wyposażone są w bardzo długie przewody, dzięki którym potrzeba często przełączania wtyczki elektrycznej jest minimalizowana. Dzięki zamontowanym silnikom o bardzo dużej mocy ssącej cały proces odbywa się szybko i bezproblemowo. Obsługa odkurzacza jest bardzo prosta i bliźniaczo podobna do standardowego odkurzacza domowego. Zbiornik zbierający zassane ciecze chroniony korkiem, który uniemożliwia wydostanie się cieczy poza odkurzacz. Jedną z najważniejszych funkcji odkurzacza wykorzystywanego w przemyśle jest odwrotny nawiew dzięki któremu możliwe jest wydmuchanie pyłów ze szczelin lub miejsc trudno dostępnych. Opróżnianie takiego odkurzacza jest bardzo proste i powinno odbywać się regularnie w innym wypadku pyły zgromadzone w środku mogą doprowadzić do zatarcia silnika. Reasumując odkurzacze przemysłowe to wyspecjalizowane urządzenia przystosowane do pracy w ciężkich warunkach polegającej na usuwaniu ciężkich zabrudzeń generowanych przez zakłady pracy.

Posiadają ogromną moc zasysania dzięki której możliwe jest uprzątnięcie zanieczyszczonych pomieszczeń. Prowadząc jakiekolwiek przedsiębiorstwo przemysłowe zakup odkurzacza przemysłowego jest inwestycją niezbędną aby cała firma funkcjonowała w ładzie i czystości.