Place zabaw tworzone są zazwyczaj z myślą o najmłodszych. Sporą część terenu zajmuje więc duża piaskownica, w której szkraby mogą stawiać swoje pierwsze babki z piasku. Nie może zabraknąć też huśtawki-konika oraz bujaków. Dużą atrakcją jest zawsze też zjeżdżalnia, która przynosi dzieciom sporo frajdy.

Stoły do gry na placu zabaw

betonowe stoły do gryNa większych osiedlach możemy spotkać całe zestawy zabawowe – a więc drewniany domek z rurą strażacką, drabinkami gimnastycznymi, ścianką wspinaczkową i tak dalej. Co jeszcze może znaleźć się na placu zabaw? Ciekawym pomysłem mogą okazać się betonowe stoły do gier. Wśród propozycji producentów znajdują się między innymi stoły do piłkarzyków. Z pewnością będą cieszyć się zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych chłopców, którzy będą mogli prowadzić osiedlowe rozgrywki. Podobnie jeśli chodzi o stół do gry w tenisa – tu jednak, aby odnosić sukcesy, trzeba wykazać się już większymi umiejętnościami. Jest to jednak dobre miejsce do trenowania. Na pewno na osiedlu znajdzie się druga osoba, która w tym samym czasie będzie chciała spróbować swoich sił – stół do gry w tenisa posiada wbudowaną, stalową siatkę. Wyróżnia się ona prawdziwą solidnością, dlatego nie ma obaw, że ktoś nieuważny (lub ktoś o duszy chuligana) zniszczy stół i uniemożliwi innym grę. To właśnie wytrzymałość i trwałość jest wielką zaletą takich betonowych stołów do gier – właściwie raz postawiony stół będzie służył z pewnością nawet kilku pokoleniom!

stół do gryNic więc dziwnego, że stoły takie cieszą się dużą popularnością. Nie tylko dzieci, ale i starsi znajdą tu coś dla siebie. Dorosłych może zainteresować stół do gry w szachy. Oczywiście konieczne jest posiadanie własnych pionków, jednak plansza namalowana jest na stole z betonu. To dobry sposób na integrację mieszkańców osiedla – grając, można miło spędzić ze sobą czas, nieco się poznać. To z pewnością wpłynie pozytywnie na stosunki pomiędzy sąsiadami. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest także dobre dla naszego zdrowia. Należy więc propagować tego typu rozrywki – o czym powinni pamiętać inwestorzy osiedli, tworzący nowe miejsca zamieszkania. Oprócz stołów do gier warto pomyśleć także o stołach piknikowych – te najlepiej sprawdzą się w parku. Będą mogły z nich korzystać całe rodziny, które wybrały się na niedzielny spacer.

Stoły każdego typu znajdziemy u producentów małej architektury – przedział cenowy jest jednak bardzo szeroki, warto więc przed dokonaniem zakupu przejrzeć choć kilka ofert, co pozwoli nam wybrać najbardziej korzystne dla nas rozwiązanie.