Na osiedlu nowoczesnych domów w Kielcach developerzy zwracają bardzo dużą uwagę na czystość powietrza. Budują mieszkania wyposażone w takie technologie, które wykorzystują wiele inteligentnych systemów pozwalających na swobodne zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach, przepływem powietrza i wieloma innymi czynnikami.

Rekuperacja od specjalistów

rekuperacjaWszystko to dzięki wentylacji mechanicznej oraz współpracującym z nią urządzeniom zapewniającym mieszkańcom komfortowe warunki, w zależności od ich potrzeb. Wentylacja mechaniczna ma bardzo wiele zalet, przede wszystkim pozwala każdemu domownikowi określić konkretną temperaturę, jaka ma panować w wybranym pomieszczeniu. Wentylując powietrze pozbywa się wszelkiego rodzaju alergenów, które dla alergików są bardzo szkodliwe. Nie można jednak pominąć największego plusa, który wynika z zastosowania rekuperatora. Jest to urządzenie odzyskujące ciepło z powietrza i wykorzystujące je ponownie. Cały proces nie należy do skomplikowanych, rekuperator zaciąga świeże powietrze z zewnątrz oraz ciepłe z pomieszczeń, na ich przechowywanie ma dwie osobne komory. Z wydalanego powietrza odzyskuje ciepło i przekazuje je temu, które ma przedostać się poprzez wentylację do domu.

rekuperacjaDzięki temu temperatura jest cały czas taka sama, a dodatkowo otrzymuje się powiew świeżości. Kiedy w grę wchodzi rekuperacja – Kielce są ośrodkiem posiadającym wiele wykwalifikowanych firm. Warto więc rozejrzeć się tutaj za specjalistami, którzy często dojeżdżają do swoich klientów. Zainstalowanie takiej technologii jest bardzo energooszczędne. Mimo tego, że na początku trzeba za cała instalację zapłacić nawet kilkanaście tysięcy, to później rachunki za ogrzewanie są znacznie mniejsze, poza tym komfort mieszkania w tak szczelnym domu się zwiększa. Ograniczenie kosztów ogrzewania nie powinno wpłynąć na dopływ świeżego powietrza. Jest ono dobrze przefiltrowane, szkodliwe substancje i brzydkie zapachy się nie przedostaną. W okresie letnim rekuperator może służyć jako klimatyzacja i wdmuchiwać zimne powietrze, co sprawia, że chętnie sięgają po niego duże rodziny. Oczyszczone i ogrzane powietrze dostarczane jednocześnie do domu zapobiega przedostawaniu się zimna i ciągłemu dogrzewaniu pomieszczeń.

Stała temperatura wynikająca z właściwego ustawienia rekuperatora powoduje, że dostarcza on ciepło będąc dodatkowym sposobem ogrzewania. Nawet w okresie zimowym nie trzeba tak intensywnie palić w piecach centralnych, aby utrzymać wysoką temperaturę. Wystarczy dbać o właściwą wentylację oraz nie otwierać okien, by nie doprowadzić do przeciągów.