Gruz jest odpadkiem powstającym przy wykonywaniu większości czynności budowlanych zbiera się on ze wszelkiego rodzaju ścian, podłóg, sufitów, dobudówek, czy różnego rodzaju elementów stałych w budynkach. Jak wiadomo jest on bardzo ciężki i nieporęczny, dlatego też wymaga on specjalnej utylizacji z użyciem przystosowanych do tego maszyn, oraz odpowiednich zbiorników do jego transportowania.

Wywóz gruzu i różne cenniki

wywóz gruzuZwykle używa się do tego różnego rodzaju kontenerów, które muszą być bardzo wytrzymałe, aby wytrzymać transportowanie ciężkiego materiału z którego często także wystają różnego rodzaju pręty, kable, czy inne elementy które mogłyby się znaleźć we wnętrzu ściany. Dodatkowo, kawałki gruzu często mają zaostrzone krawędzie, które dodatkowo się kruszą przez co mogą się z tego tworzyć ułamane szpikulce. Dlatego też ważne jest wykorzystanie solidnego metalu, który będzie w stanie bez problemu wytrzymać napór tego typu nawet przez dłuższe okresy czasu. Zwykle kontenery te wykonane są z wysokiej jakości stali, która nie ma żadnych problemów z wytrzymaniem tego typu nacisku ze strony gruzu, dlatego też mogą być one eksploatowane przez bardzo dużo lat bez żadnego, znacznego spadku w ich jakości, czy wytrzymałości. Dlatego też nie wymagają one żadnego, specjalnego przygotowania przed użyciem, a korzystanie z nich jest szybkie i wygodne, gdyż wystarczy je podstawić pod miejsce budowy, a po ich zapełnieniu wywieźć we właściwe miejsce, opróżnić i podstawić taki zbiornik ponownie.

wywóz gruzuPrzykładem jest chociażby sprawny i szybki wywóz gruzu w Poznaniu – cennik takich usług prezentuje się bardzo różnie i może to wynosić poniżej stu złotych, a nawet parę tysięcy za jeden zbiornik. Wszystko bardzo zależne jest od charakteru takiego zbiornika i jego wielkości. Istnieją różne kontenery przeznaczone dla różnych rodzajów gruzu, wynajęcie tych bardziej specjalistycznych może okazać się zdecydowanie droższe. Oczywiście głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest rozmiar, który może się bardzo różnić. Różnica metra sześciennego może nie brzmieć zbyt imponująco, jednak należy pamiętać, że jest to tysiąc litrów objętości różnicy, czyli wcale nie mało. Daje to dużo więcej gruntu do zutylizowania, przez co rosną koszta takiej firmy i musi ona odpowiednio podnieść cenę takiej usługi względem wielkości kontenera.

Jednak Poznańskie firmy zajmujące się wywozem gruzu w dużej mierze trzymają bardzo dobre i atrakcyjne ceny, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bez potrzeby przeznaczania na to jakichś większych środków.