Aktualnie prężnie rozwija się rynek budowlany i remontowo. Daje to możliwość szybkiego zysku dla nowych firm z tej branży. Jedną z niezastąpionych maszyn przy budowie domu, bloku, budynku gospodarczego jest koparka. Koparka to jedna z najważniejszych maszyn w całym budownictwie. Służą kopania zwykłych rowów, robienia specjalistycznych przyłączy, czy jak ładowarki, lub małe dźwigi.

Prace ziemne z wykorzystaniem koparki

usługi koparko ładowarkąNa usługi koparką zawsze znajdą się chętni, dlatego jest to dobry pomysł, ale sam rynek koparek jest dość szeroki. Koparki możemy rozróżnić w zależności od ich napędu: kołowy lub gąsienicowy, ale także ze względu na ich wielkość. Najszerszy podział to minikoparki, koparko-ładowarka, koparka kołowa i koparka gąsienicowa. Najpopularniejsze zastosowanie najbardziej wszechstronne ma koparko-ładowarka. Dlatego usługi koparko ładowarką powinny być ofertą nowego biznesu. W zależności od modelu można wybrać mała koparko ładowarkę która sprawdzi się przy budowie małego i średniego domu oraz przy ogrodzie. Pozwoli ona zarówno na umiarkowane niszczenie terenu – mały ciężar, oraz daje duże możliwości skrętne, co umożliwi pracę na małych i wąskich działkach.

usługi koparko ładowarkąDruga opcja to usługi koparko ładowarką o dużej mocy, ale też i znacznie cięższej. Dla niej trudny teren nie będzie stawiał problemu, również będzie mogła kopać znacznie głębiej i wydajniej stosują większe i szersze łyżki. Można tez będzie jej używać jako ładowarkę materiałów sypkich. Bedzie posiadała znacznie większe możliwości, oraz sprawdzi się przy trudniejszych zadaniach. Nie sprawdzi się natomiast przy budowie małych ogrodów oraz jeśli teren nie będzie utwardzony w miejscu pracy mogą pojawić się koleiny. Nie mniej jednak Koparko ładowarka ma najszerszy wachlarz usług, co przekłada się, że będzie najczęściej wynajmowaną maszyną. Aby poszerzyć jej możliwości warto zaopatrzyć się dodatkowe akcesoria, takie jak wąska łyżka do kopania małych rowów, szeroka łyżka do wygarniania ziemi, młot hydrauliczny na szybkozłączkę, widlak na ładowacz czołowy. Takie akcesoria zwiększą konkurencyjność oferty. Trzeba jednak pamiętać, że sam, transport maszyny może być problematyczny.

Na niewielkie odległości może jechać samodzielnie, jednak na większe odległości, które trzeba pokonać drogami bardziej uczęszczanymi należy wynająć lawetę. Przez wagę oraz ilość akcesoriów powinien to być samochód ciężarowy z naczepą. Oczywiście jeśli nie planujemy zakupu takiego samochodu to, trzeba skorzystać z usług zewnętrznych. Należy się zorientować w stawkach za taką usługę, ale także należy pamiętać, że za transport płaci klient.