Niewiele osób, które oglądają domy zerkają w stronę komina. Wydawać by się mogło, że nie są to elementy warte uwagi. Jednak jak się okazuje niejednokrotnie osoby zajmujące się przysłowiowym robieniem coś z niczego potrafią na samej górze komina stworzyć coś, co będzie bardzo mocno przykuwało uwagę.

Wkłady kominowe z dobrego materiału

wkład kominowyMowa o nasadach kominowych, które bardzo często można zobaczyć na kominach domków jednorodzinnych. Wiele osób myśli, że są one tak często zakładane ze względu na swoje walory estetyczne. Jednak jak się okazuje nasady kominowe są bardzo użytkowe. Przede wszystkim chronią sam komin przed zbyt dużym zawilgoceniem – opady śniegu zimą czy deszczu jesienią i wiosną mogłyby bardzo mocno dać się we znaki. Dzięki odpowiednio wykonanym nasadom kominowym można uniknąć tej nieprzyjemności. To niezwykle ważne szczególnie w przypadku, gdy wewnątrz znajduje się na przykład wkład kominowy żaroodporny. Jako, że nie wykazuje on dużej odporności na kwasy – a kwaśne deszcze czasami padają może stać się tak, że po pewnym czasie cały wkład ponownie byłby do wymiany. Są to dość duże koszta, które nie powinny być ponoszone zbyt często. Przy wyborze nasady warto jest więc zastanowić się jaka byłaby odpowiednia do naszego domu. Jednym z gatunków jest nasada samonastawna, inaczej zwana grawitacyjną. Idealnie nadaje się do komina dymowego, spalinowego czy wentylacyjnego.

wkład kominowyDostosowuje siłę wiatru, dzięki czemu działa jakby pod ciśnieniem. Jako, że ustawia się zewnętrznie do wiatru osłania cały wlot. To z kolei ma bezpośredni wpływ na to, że dym nie cofa się ponownie do mieszkania. Specjalnie zainstalowany mechanizm powoduje, że rury kominowe się nie zasypują różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Istnieją także nasady stałe. One nieco poprawiają ciąg komina, jednak ich głównym zadaniem jest osłanianie komina przed różnymi rodzajami opadów. Coraz częściej stosuje się obrotowe hybrydowe nasady. Są one coraz częściej stosowane. Wykonane są z bardzo dobrego materiału posiadają one bowiem element blachy jaki ma także wkład kominowy kwasoodporny. To z kolei ma bezpośredni wpływ na nieuleganie opadom deszczu czy śniegu. Posiadają wsparcie o mocy 230V, czyli tyle ile znajduje się w gniazdku. Włącza się je w momencie, gdy siła wiatru jest niedostateczna. Dzięki temu wkład kominowy bardzo dobrze wydala wszelkie zanieczyszczenia.

Te obrotowe posiadają także specjalny programator, dzięki którym można kontrolować ich pracę na bieżąco. Warto wybrać takie nasady, które będą bardzo dobrze współpracowały z nasadami jakie mamy w kominie.

Więcej na http://www.kominy24.pl