Salony spa kojarzą się z czymś bardzo ekskluzywnym, eleganckim, niedostępnym dla ogółu. Za całodzienny pobyt w takim dobrze wyposażonym ośrodku zapłacić trzeba nawet kilkaset złotych. To jednak nie odstrasza potencjalnych klientów. Nadal wiele osób marzy o tym, by spędzić weekend w spa.

Sauny w wielu wariantach

saunaTo miejsce często wybierane na spędzanie rocznicy związku, miesiąc miodowy, czy urodziny. Ośrodki spa często znajdują się poza miastem w urokliwych małych miejscowościach. Dookoła ośrodka znajdują się piękne tereny zielone, często bywają odkryte baseny lub jeziora. Taki krajobraz także wpływa na wypoczynek, a między zabiegami można spacerować w małych parkach, przesiadywać na ławeczkach, czy zażywać kąpieli słonecznych. Co jednak znajdziemy w samym spa? Koniecznie w ośrodku musi znajdować się basen. Najlepszy będzie taki z ciepłą wodą, z masażami wodnymi, sztucznymi rzekami. To idealne miejsce dla relaksu. Koło takiego basenu może też być basen olimpijski, z nieco chłodniejszą wodą i podziałem na tory. Nie może zabraknąć także jacuzzi. Można je znaleźć nie tylko w salonach spa, ale także w aquaparku. Obok basenów musi być sauna w Bydgoszczy z montażem. Sauny występują w wielu wariantach, takich jak sauna parowa, sauna sucha, czy sauna na podczerwień. Pierwsza wersja jest najbardziej tradycyjna i najczęściej spotykana.

saunaTaka sauna pozwala uwolnić organizm od toksyn, wspomaga proces odchudzania, a także przygotowuje skórę do oczyszczania peelingiem i nawilżania balsamem. Natomiast sauna w Bydgoszczy z montażem typu infrared, czyli na podczerwień jest dobra dla większości osób, także dla tych, którzy do tej pory nie chcieli korzystać z sauny parowej ze względu na przeciwwskazania. Promienie infrared przenikają przez skórę i rozgrzewają same mięśnie, a nie pomieszczenie. Korzystający z sauny na podczerwień można się zrelaksować bez uczucia gorąca i bez wilgoci w pomieszczeniu. W spa powinny być także różne pomieszczenia to kąpieli leczniczych, masaży, czy zabiegów typowo kosmetycznych. Kąpiele w błocie czy w glinkach pozwalają poprawić stan skóry, staje się gładsza, oczyszczona. Masaże gorącymi kamieniami są często polecane, podobnie jak masaż z wykorzystaniem bański chińską, która korzystnie wpływa na jędrność skóry i pomaga w pozbyciu się cellulitu.

W każdym salonie spa można także skorzystać z zabiegów takich jak oczyszczanie skóry, maseczki, peelingi, mikrodermoabrazji, lipolizy, czy depilacji laserowej. Dzięki temu w jednym miejscu można kompleksowo zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie.