Własna działka przestaje być dobrem luksusowym – teraz większość osób, mieszkających na co dzień w mieście, posiada swój własny skrawek ziemi, na którym może odpocząć od zgiełku i hałasu w otoczeniu przyrody. Jeżeli stoimy dopiero przed kupnem własnej działki, powinniśmy zastanowić się, jaki budynek na niej postawić – do wyboru mamy domek murowany, drewniany lub dom modułowy.

Czy warto wybudować obiekt modułowy?

domy modułowe w PolsceChyba najwięcej osób decyduje się na domek drewniany, pewnie z tego względu, że najbardziej kojarzy się on z przyrodą o bliskością z naturą. Jednak oryginalnym, ładnie wyglądającym rozwiązaniem są właśnie domy modułowe. Dzięki ociepleniu, doskonale nadają się na działkę – ponadto poniżej 35 m2 nie trzeba posiadać pozwolenia na budowę. Producenci takich domów proponują różne ich wersje – na przykład apartamenty, przypominające swoim wyglądem domek letniskowy, czy też domy modułowe kempingowe, które doskonale nadają się właśnie na działki czy inne tereny rekreacyjne. Domy modułowe w Polsce wykorzystywane są też jako budki parkingowe czy wartownicze, a także sklepy sezonowe – to widok częsty nad morzem, gdzie interes kręci się najczęściej jedynie sezonowo. Właściciele sklepów mogą więc postawić w dobrej lokalizacji budynek modułowy jedynie na czas wakacji.

domy modułowe w PolscePo zakończeniu sezonu mogą przenieść budynek w inne miejsce. Inną możliwością wykorzystania budynków modułowych jest przeznaczenie ich na biura – dobrze sprawdzą się na przykład na budowie, także jako budynki socjalne dla pracowników, którzy będą mogli w komfortowych warunkach przebrać się czy zjeść posiłek. Mogą stanowić także toalety na polach kempingowych czy terenach festiwalowych. Budownictwo modułowe ma wiele zalet – przede wszystkim jest to niska cena oraz oszczędność czasu. W odróżnieniu od budynków stawianych za pomocą tradycyjnych metod, te modułowe potrzebują jedynie miesiąca na to, aby być gotowe do zamieszkania. To dlatego, że wszystkie ich części powstają w fabrykach, a na miejsce przeznaczenia przewożone są już w postaci gotowej do połączenia ze sobą. Ich zaletą jest także estetyka – ich atrakcyjny wygląd zewnętrzny zachęca do korzystania z ich możliwości.

Jeżeli trafimy na dobrego producenta, możemy być pewni, że zadba on o dopracowanie każdego szczegółu w takim budynku modułowym. Nie będziemy więc musieli się martwić ani o jego wygląd, ani o stan techniczny – przez wiele lat możliwe będzie bezpieczne użytkowanie obiektu. Wszystko wskazuje na to, że warto iść naprzód i zrezygnować z tradycyjnych rozwiązań na rzecz tych, które niosą najwięcej korzyści.