Meble są bardzo ważnym wyposażeniem każdego pomieszczenia w domu. Jednak największą wagę przywiązuje się do tych, które montowane są w kuchni, ponieważ w nich mieszczą się wszystkie sprzęty, z których się korzysta. W związku z tym muszą być przede wszystkim funkcjonalne, oczywiście nie należy zapominać też o kwestii estetycznej.

Fronty z warstwą lakieru

fronty lakierowaneObecnie na rynku dostępnych jest wiele szafek, które można dostosować do wymiarów każdej kuchni. Wykonywane są z różnych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, pleśń i grzyby. Mimo wszystko największą uwagę zwraca się na ich przód, który jest najbardziej widoczny. W związku z tym to zazwyczaj na jego podstawie dobiera się wszystkie meble. W sklepach branżowych popularność zyskują fronty lakierowane, które mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest bardzo duża gama kolorów, więc bez problemów można wybrać taki który sprawdzi się w konkretnej kuchni i będzie pasował do barwy ścian, czy kafelków. Dodatkowym plusem jest tzw. efekt lustra. Sprawia on, że całe pomieszczenie optycznie się powiększa, dzięki temu tego typu szafki sprawdzą się przede wszystkim w małych pomieszczeniach, które popularne są zazwyczaj w blokach, gdzie dociera mało światła. Jednak przed wyborem odpowiedniego koloru powinno zwrócić się uwagą przede wszystkim na metraż pomieszczenia, rozplanowanie mebli i styl w jaki mają się one wkomponować.

fronty lakierowaneW związku z tym, jeśli kuchnia jest niewielkich rozmiarów, należy zastanowić się nad drzwiami każdej szafki. W takich przypadkach idealnie sprawdzą się te przesuwane i otwierane do góry, a nie na boki. Tym sposobem całe pomieszczenie będzie bardziej funkcjonalne. Należy również pamiętać, że fronty lakierowane wymagają odpowiedniego czyszczenia. Nie wolno używać na nich mocnych detergentów ani ostrych myjek. Najlepiej sprawdzą się tutaj ścierki z mikrofibry, które wcześniej zostaną lekko zwilżone wodą. W ten sposób wszystkie szafki nie zostaną zarysowane i nie stracą swojego połysku. Cena takich frontów nie jest duża, w związku z tym każdy bez problemu dobierze coś dla siebie. Na sam koniec trzeba zaznaczyć, że meble te tworzone są z płyt MDP, które poddawane są konkretnym procesom. Dzięki nim są odporne na wilgoć i wysokie temperatury.

Przy wyborze mebli kuchennych należy kierować się przede wszystkim ich praktycznością i funkcjonalnością, dopiero potem ich wyglądem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szafek, które z pewnością nie tylko można dobrać pod kątem kolorystycznym, ale również do odpowiedniego kształtu kuchni.